Czekoladki a'la banoffee pie

Na ostatni prezent gwiazdowy dostałam kolorowankę dla dorosłych. Brzmi to trochę jak jakaś zakazana lektura, a jest to nic innego jak zbiór przepięknie wydanych szkiców, rysunków i obrazków, które nierzadko sami musimy dokończyć. 


To niesamowite jak odświeżający i relaksujący może być kontakt ze zwykłym papierem. Szczególnie teraz gdy komputer, laptop, telefon to niezbędniki w każdym domu. Marketingowe hasło ‘odstresowaczy’ podziałało na wyobraźnię na tyle, że w każdym niemal kraju są mniej lub bardziej udane wersje oryginału.


Badania wykazują, że takie kolorowanie i skupianie się na czynnościach wymagających precyzji, wyłączają część mózgu odpowiedzialną za kontrole emocji. Jednym słowem wszystkie te ruchy i skupienie na małych elementach sprawia, że nie myślimy o problemach. Jeśli jeszcze do tego możemy włączyć ulubioną stację radiową, zaparzyć dobra kawę i zagryźć coś słodkiego, to jest to już całkowity odlot!


Wszystkim tym, którym zawsze podobało się bazgranie na marginesach, polecam taką zabawę;) Do pełni szczęścia możecie też zrobić takie oto małe czekoladki a’la banoffee pie…czyli nic innego jak pokruszone ciasteczka, banany i kajmak zatopione w ciemnej czekoladzie. Dobrego dnia!czekoaldki, ptysiu mietowy

czekoladki, ptysiu mietowy


Składniki:

*      400 g ciasteczek owsianych
*      200 g kajmaku
*      2 banany
*      2 ciemne czekolady (74%)

Do dzieła:

Ciasteczka zmiksować na piasek. Dodać kajmak, zgniecione widelcem banany i wszystko dobrze wymieszać.

Lepić małe kuleczki i wykładać na papier do pieczenia. Włożyć do lodówki. W tym czasie rozpuścić czekolady. Każdą kulkę zamoczyć w czekoladzie, wyłożyć ponownie na papier do pieczenia i włożyć do lodówki. Kiedy czekolada zastygnie, przełożyć do pojemnika i przechowywać w lodówce.


Smacznego!


czekoladki, ptysiu mietowyKomentarze

Prześlij komentarz

Podziel się ze mną co podobało Ci się w przepisie, może coś zmieniłaś/eś. Jak Ci smakowało?

Znajdziesz mnie TU:

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

i TU

mytastepol.com