Kotleciki mielone z jarmużem i czarnym sezamem

Nie wiadomo kiedy zakradł się już Luty. Rozsiadł się wygodnie i patrzy na mnie tymi swoimi dużymi oczami. Dla mnie to zawsze miesiąc otwarcia na zmiany, zawsze coś się dzieję…to nie tylko miesiąc moich urodzin, ale miesiąc, w którym chcę więcej i planuję więcej. Czy ja co roku się zmieniam? Oczywiście! Nie o 360 stopni, ale każdy rok przynosi mi w prezencie coś innego. Patrzę inaczej nie tylko na siebie, na ludzi, ale i na życie. Koryguję swoje plany, oczekiwania i marzenia. Na jedne zmiany godzę się bez wahania, na inne z lekką nutką zawahania. Nie wszystkie mi się podobają, ale nauczyłam się je pokornie zapraszać i czekać na rozwój wydarzeń.


Zawsze w jakimś stopniu przychodzi czas na lekkie podsumowanie. Zawsze jestem tak samo zdziwiona, że to już, że kolejny rok za mną, że dopiero co witałam się z poprzednim. Pojawiające się zmarszczki drwiąco przypominają, że jednak robię krok do przodu. Z tej drogi nie da się zboczyć czy cofnąć kawałeczek, nie da się nawet przystanąć na chwilę.  Trzeba iść, iść do przodu. Jeszcze sporo na mnie czeka, a z każdym rokiem jest coraz ciekawiej i przyjemniej.


Nowe doznania, szczególnie te smakowe są dla mnie bardzo ważne. Dziś połączenie czarnego sezamu i cytrynowego pieprzu w towarzystwie innych mniej lub bardziej skromnych dodatków uprzyjemniły mi popołudnie. Nie bójcie się nowego! kotleciki, ptysiu mietowy


klopsiki, ptysiu mietowy

 

Składniki:


*      500 g mięsa mielonego wieprzowego
*      60 g jarmużu
*      2 łyżeczki pieprzu cytrynowego
*      1 łyżeczka słodkiej papryki
*      3 łyżki czarnego sezamu
*      sól


Do dzieła:

Jarmuż dokładnie płuczemy, usuwany łodygi i dość drobno siekamy- następnie sparzamy wrzątkiem.

Mięso przyprawiamy i odstawiamy na kilkanaście minut.

Do mięsa dodajemy jarmuż i mieszany do połączenia się składników.

Lepimy kotleciki i smażymy do zarumienienia. Posypujemy np. świeżą kolendrą i podajemy z ulubionym dipem lub sałatką.


Smacznego!

Komentarze

Znajdziesz mnie TU:

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

i TU

mytastepol.com