Pasta na grzanki z kaparów i suszonych pomidorów

Idą Święta Wielkanocne a mi jakoś w tym roku brakuje tego klimatu. Klimatu rozkwitania  budzenia się do życia, zapachu wiosny, rześkiego oddechu i początku dłuższych dni.  Ten ostatnio obecny stan niedostrzegania co wokół, to chyba rezultat chronicznego zmęczenia.


Zamiast cieszyć się tym co nowe, żywe, kolorowe i budzące się do życia, ja marze o ciemnym pokoju, ciepłym kocu i zatrzymaniu czasu na jedną dobę chociaż, tak by nadrobić zaległości. Jako pracująca mama mam ich całkiem sporo.


Rodzicielstwo dużo we mnie zmieniło. To z tym nowym stanem przyszedł czas na inne priorytety i rozwój w innych kierunkach. To stan nieuniknionego konfrontowania i otwierania na zmiany- zachowań, nastrojów, upodobań i poglądów. Bywa różnie, ale rodzicielstwo to kwestia wyboru i chociaż to wybór niebywale męczący, to także niebywale uszczęśliwiający.


Dziś na stole szybka w wykonaniu i uszczęśliwiająca nasze podniebienie pasta, która świetnie sprawdza się jako dodatek do kanapek lub grzanek na ciepło.


pasta, suszone pomidory, ptysiu mietowypasta, suszone pomidory, ptysiu mietowy


Składniki:

*      10 suszonych pomidorów
*      4 łyżki kaparów
*      2 ząbki czosnku
*      4 łyżki posiekanej kolendry
*      ½ czerwonej cebuli

Do dzieła:

Wszystko drobno posiekać, czosnek przepuścić przez praskę, doprawić i wymieszać. Można używać jako dodatek do kanapek albo na grzanki, które następnie zapiekamy w piekarniku.


Smacznego!

pasta, suszone pomidory, ptysiu mietowy

Komentarze

Znajdziesz mnie TU:

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

i TU

mytastepol.com